11. 9. 2014

královopolské (1)Celý zářijový Královopolský zpravodaj v těchto dnech obsadila místní strana ODS.   Ze zpravodaje tak udělala svůj  volební leták za peníze   královopolských občanů.  Listy, placené z daní, nyní vycházejí v modrém designu momentálně vládnoucí ODS a propagují  „modré kandiáty“. Přitom nabourání strany do nestranického listu je v rozporu se zákonem. Královopolským modrým tento pirátský kousek  umožňuje současné postavení členů ODS v radě královopolské radnice a také v redakční radě měsíčníku.  Nezákonnou podobu budou mít Královopolské listy i v říjnu, uloupený volební leták v modrém designu  je již ve výrobě.

Předložila jsem návrh na úpravu říjnového čísla KP listů, aby se tato situace neopakovala. Ale včerejší zastupitelstvo v Králově Poli z nepochopitelných důvodů odmítlo cokoliv změnit,“ zlobí se královopolská volební jednička Helena Vařejková.

Jiný návrh neprošel

Dodává, že zastupitelstvu navrhla dobré kompromisní řešení: „Rada mohla buď výjimečně povolit bezplatnou reklamu pro všechny politické strany tak, jak se to praktikovalo vždy v minulých letech před komunálními volbami. Nebo mohla rada umožnit placenou inzerci všem.  Radě městské čtvrti se však tyto návrhy nezamlouvaly,“  vysvětluje architektka Vařejková.helena

Rada odmítnutí odůvodnila tím, že strana ODS si čestně zamluvila všechen inzertní prostor již na začátku prázdnin a to platí. ODS byla prostě rychlejší. Protože je u moci, dala si i souhlas. Navíc například koaliční ČSSD inzerovat ani nechce.

Z toho vyplývá, že kdokoliv by si mohl předem vykoupit celý inzertní prostor na libovolně dlouho dopředu, protože je to jako v obchodě,“ kroutí hlavou Vařejková.

Výhodná plocha

Inzerce v každém  místním radničním  zpravodaji je totiž mimořádně výhodná, protože je levná a listy se zaručeně dostanou do každé domácnosti. Radnice zaplatí ze svých peněz výrobu i roznos.  Listy najdete je ve svých schránkách jednou měsíčně, je to zaručeno zákonem,  jsou zdarma a mají vysokou čtenost.

Ing. arch Vařejková: To by chtěl  každý!

 

Jak vypadá vzhled mocensky zabraných Královopolských listů můžete vidět zde:

http://www.kralovopole.brno.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=80903&id_dokumenty=615564