Po volbách 2010 jsme jako Zelená pro Královo Pole působili v koalici s TOP 09, ODS a KDU-ČSL jeden rok. Po „místním převratu“ jsme pokračovali ve své činnosti v opozici.

 

Koncept nového územního plánu města Brna 

Při projednávání variant konceptu jsme v královopolském  zastupitelstvu  prosadili mnoho  připomínek ve prospěch rozvoje městské části.

Spravedlivá bytová koncepce

Prosadili jsme aby se bytová koncepce zabývala podílem privatizace bytového fondu i podmínkami slev na nájemném. Bohužel následující koalice do koncepce vpravila tolik  úprav, že ji prakticky zrušila.

Regulace hazardu

V Králově Poli byla roku 2011 nejpřísnější regulace hazardu v Brně. Prosadili jsme plošný zákaz včetně tzv. „živých her“. tj. kasin. Na přelomu 2013/2014 chtěli radní městské části zmírnit tento plošný zákaz, ale vzbudili jsme včas zájem veřejnosti. Ukázalo se, Královopolští odmítají tolerovat hazard, nechtějí ve čtvrti herny ani rizika s tímto byznysem spojená. Nakonec musela rada městské části ustoupit přání občanů a zastupitelstvo opakovaně potvrdilo zákaz hazardu v plném rozsahu.

Aktualizace územního plánu města Brna

Nesouhlasíme s nejasným vymezením podmínek staveb, neurčitou definicí zelených ploch, ploch dopravy. To totiž umožňuje do budoucnosti velké možnosti pro nevhodné stavby a pro korupci. Aktualizace územního plánu vkládá velkou míru volné úvahy do rukou stavebního úřadu, ale zároveň neposkytuje úředníkům dostatečné argumenty pro případné zamítnutí záměru. To dává  různým developerům široké pole pro prosazení i problematických záměrů.